15

січ 2018

Про проходження професійної атестації за професією “Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)”


Після підписання Президентом нової редакції Закону України “Про житлово-комунальні послуги” на адресу Інституту муніципального менеджменту надходять чисельні звернення від фахівців сфери управління житловим фондом стосовно надання інформації про можливість проходження атестації за професією “Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)” та отримання відповідного сертифікату, як це передбачено вищезазначеним законом.

Інформуємо, що згадана атестація повинна відбуватися після встановлення Кабінетом Міністрів України порядку здійснення професійної атестації управителів за фахом “менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)” та критеріїв, яким мають відповідати підприємства, установи, організації, що здійснюють професійну атестацію.

Наразі Мінрегіоном ведуться лише підготовчі роботи з розробки зазначеного нормативно-правового документу, зокрема створено робочу групу, до якої поряд з представниками органів державної влади, громадськості, експертного середовища увійшли представники Інституту муніципального менеджменту.

Крім цього слід зазначити, що пунктом 1 розділу VІ “Перехідні положення” Закону України “Про житлово-комунальні послуги” визначено, що норма про професійну атестацію управителів вводиться в дію з 1 січня 2019 року.

Таким чином, закликаємо фахівців сфери управління житловим фондом не сіяти паніку серед колег та не брати участі в “псевдоатестації” управителів з нібито врученням сертифікатів до встановлення Кабінетом Міністрів України порядку здійснення професійної атестації управителів за фахом “менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)” та критеріїв, яким мають відповідати підприємства, установи, організації, що здійснюють професійну атестацію.

На сьогодні проходження професійної атестації управителів згідно законодавства є неможливим.

Слідкуйте за нашими анонсами та новинами, адже Інститут муніципального менеджменту планує бути активним учасником процесу професійної атестації управителів, визначеної Законом України “Про житлово-комунальні послуги”.

Крім цього, найближчим часом після розробки підзаконних нормативно-правових актів Інститут муніципального менеджменту розпочне масштабну навчальну кампанію на предмет практичної імплементації норм ЗУ “Про житлово-комунальні послуги”, ЗУ “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання” та ін.