09

лис 2016

ІММ взяв участь в експертній дискусії «Удосконалення системи управління в житловому господарстві»


08 листопада, в рамках XII Міжнародного конгресу «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства — 2016», ГС Асоціація управителів житла спільно з Мінрегіон провели захід для управителів – експертну дискусію «Удосконалення системи управління в житловому господарстві».

У дискусії взяли участь представники органів державної влади, органів місцевого самоврядування, приватні управителі, представники комунальних підприємств, керівники Асоціацій ОСББ, ЖБК, ОСББ з усіх регіонів України.

Від Інституту муніципального менеджменту у дискусії взяли участь: Наталія Олійник, голова Академічної ради, визнаний експерт сфери ЖКГ та Юлія Головатюк-Унгуряну, генеральний директор.

З вітальним словом до учасників Експертної дискусії звернулися: Альона Бабак, народний депутат України, заступник голови Комітету ВРУ з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства, Василь Ліман, президент Асоціації управителів житла, Світлана Старцева, начальник Управління житлової політки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Зоя Гопцій, радник з правових питань проекту IFC «Енергоефективність у житловому секторі».

Під час виступу Альона Валеріївна Бабак окреслила основні законодавчі ініціативи щодо розвитку ринку управління житлом, які вже прийняті та ті, які готові до винесення на розгляд  Верховної Ради України, в першу чергу це стосується нової редакції ЗУ “Про житлово-комунальні послуги”. Також  народний депутат закликала всіх до співпраці та подякувала Асоціації управителів житла за активну позицію і конструктивну роботу в процесі розробки законодавчих актів.

По-завершенні офіційної частини відкриття заходу, присутні поставили низку запитань представникам державних органів влади та почули їхню офіційну позицію щодо можливих шляхів вирішення поставлених проблемних питань.

Спікери ознайомили учасників заходу з проблематикою, яка на сьогодні є перешкодою на шляху розвитку ринку управління житлом, звернули увагу присутніх на неоднозначність трактування деяких законодавчих та нормативно-правових актів, необхідності навчання та постійного підвищення кваліфікації управителів.

Наталія Олійник виступила із доповіддю «Підготовка кадрів з управління багатоквартирними будинками», наголосивши на необхідності фахового підходу до управління багатоквартирними будинками та підготовки кадрів сфери ЖКГ.

Юлія Головатюк-Унгуряну в своєму виступі звернула увагу на проблеми, які виникають на практиці під час реалізації ЗУ «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» та порекомендувала Мінрегіону проаналізувати діючі нормативно-правові акти, скасувавши «морально застарілі» норми та та внісши зміни там де це необхідно.

Під час експертної дискусії заступник директора Департаменту економіки систем життєзабезпечення Мінрегіону Наталія Кравченко акцентувала увагу на ціновій та тарифній політиці щодо послуги з управління багатоквартирними будинками.

Заступник директора Департаменту стратегічного розвитку Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України – Тамара Буренко ознайомила присутніх з умовами участі у державній програмі держенергоефективності.

Також, під час дискусії Олена Шамал, директор ТОВ “Домком Україна” представила публіці презентацію про необхідність застосування інноваційних рішень для спрощення і покращення роботи управителя, зокрема, на прикладі недавно створеного порталу “Наш квартал”.

Особливу зацікавленість присутніх викликали виступи діючих професійних управителів з різних міст України, які не лише звернули увагу на проблематику, а й поділилися успішним досвідом своєї діяльності, розповіли про реалізовані проекти, ознайомили присутніх із сучасними програмними комплексами та інноваційними рішеннями для управителів.