18

лис 2016

Малий та середній бізнес з потужністю від 160 кВт до 5 МВт отримав спрощені умови приєднання до електричних мереж


17 листопада Міністерство юстиції України зареєструвало Постанову НКРЕКП “Про затвердження Змін до Методики розрахунку плати за приєднання електроустановок до електричних мереж”.

Детально з текстом  постанови можна ознайомитися на сайті НКРЕКП

Прийняття постанови НКРЕКП “Про затвердження Змін до Методики розрахунку плати за приєднання електроустановок до електричних мереж” сприятиме:

– гласності та відкритості процедур регулювання;

– встановленню обґрунтованої та прозорої процедури визначення плати за приєднання електроустановок замовників до електричних мереж;

– забезпеченню балансу інтересів власників електричних мереж та замовників при визначенні плати за приєднання до електричних мереж;

– стимулюванню підвищення якості послуг з приєднання та задоволення попиту   на них.

В умовах розвитку ринку управління багатоквартирними будинками цей документ має дуже важливе значення. Оскільки встановлює зрозумілі та передбачувані умови для розвитку бізнесу за рахунок врегулювання найголовнішого – встановлення прозорої ціни.

Також, ця постанова полегшить роботу муніципальних компаній – надавачів комунальних послуг.

Офіс ефективного регулювання відзначає, що таке рішення дозволить Україні піднятися на 13 сходинок у рейтингу сприятливості ділового середовища “Doing Business”, який щорічно складає Світовий банк (TWB) та Міжнародна фінансова корпорація (IFC), і відповідно сприятиме покращенню інвестиційної привабливості нашої країни.

Нагадуємо, ГС «Асоціації управителів житла» здійснює адвокацію щодо врегулювання спірних питань, що виникають у процесі взаємодії управителів з підприємствами Обленерго.

Так, за підсумками наради, яка відбулася 2 листопада у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, НКРЕКП пообіцяло, що буде підготовлено і затверджено проект про внесення змін до постанови Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України №28 “Про затвердження правил користування електричною енергією” в частині повернення п.6.6 в попередній редакції, де зазначається, що оплата здійснюватиметься за фактично спожиту електроенергію.