19

жов 2016

Парламентом схвалено Законопроект «Про комерційний облік комунальних послуг»


18 жовтня Верховна Рада України прийняла за основу Проект Закону про комерційний облік комунальних послуг. За законопроект проголосували 238 народних депутатів.

Суть цього законопроекту полягає у законодавчому врегулюванні та формуванні правових, економічних та організаційних засад забезпечення комерційного та розподільчого обліку у сфері комунальних послуг.

Законопроект передбачає обов’язкове обладнання всіх будівель, що приєднані до зовнішніх теплових мереж (крім мереж систем автономного теплопостачання), зовнішніх мереж гарячого водопостачання (крім мереж систем автономного гарячого водопостачання), зовнішніх водопровідних мереж (крім мереж систем автономного водопостачання) будинковими вузлами обліку, відповідно, теплової енергії та води. Саме такі вузли обліку використовуватимуться для комерційного обліку відповідних комунальних послуг.

Обладнання будинковими вузлами обліку існуючих будівель зобов’язаний провести оператор відповідних зовнішніх мереж у термін: нежитлових будівель – до 1 жовтня 2017 року; житлових будівель – до 1 жовтня 2018 року.

Крім того, в багатоквартирних будинках та інших будівлях, де налічується більше одного споживача, проект Закону передбачає обов’язкове встановлення індивідуальних (квартирних) приладів обліку (або приладів-розподілювачів теплової енергії), які використовуються для розподілу показів будинкового приладу обліку.

Розрахунки за надані комунальні послуги (постачання теплової енергії, постачання гарячої і питної води) здійснюються виключно за даними комерційного обліку.

Законопроект прямо встановлює правила розподілу обсягу спожитої комунальної послуги між споживачами (у випадку багатоквартирних будинків та інших будівель, де налічується більше одного споживача).

Крім того, законопроект визначає гарантії доступу споживачів до облікової інформації, на основі якої формуються рахунки за спожиті послуги.