20

жов 2016

Верховна Рада попередньо схвалила реструктуризацію боргів за газ і електроенергію підприємствам ЖКГ


20 жовтня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект, який спрямований на зменшення заборгованості підприємств житлово-комунального господарства за спожитий газ та електричну енергію шляхом її реструктуризації і часткового списання пені.

За прийняття відповідного законопроекту №5273 “Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних і теплогенеруючих організацій і підприємств централізованого водопостачання та водовідведення за спожиті енергоносії” за основу проголосували 265 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко повідомив, доповідаючи по законопроекту, що головним його завданням є реструктуризація боргів підприємств житлово-комунального господарства на термін до 5 років. На той час доки діятиме договір реструктуризації, призупиниться нарахування штрафів та пені.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект стосується таких видів заборгованості: кредиторська заборгованість теплопостачальних і теплогенеруючих організацій перед постачальником природного газу за природний газ, використаний для виробництва теплової енергії, надання послуг з централізованого опалення і постачання гарячої води та кредиторська заборгованість підприємств централізованого водопостачання та водовідведення перед постачальниками електричної енергії.

Зазначається, що першим етапом зменшення заборгованості стане проведення централізованих взаєморозрахунків за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, постачання холодної води і водовідведення.

Другим етапом буде реструктуризація кредиторської заборгованості підприємств теплоенергетики за спожитий до 1 липня 2016 року природний газ, яка залишиться непогашеною станом на 31 грудня 2016 року. При цьому не буде враховуватися сума штрафних санкцій, інфляційних нарахувань та нарахованих відсотків.

11 серпня цього року Президент України Петро Порошенко ветував і на наступний день повернув до парламенту раніше прийнятий Верховною Радою законопроект під номером 2706 “Про заходи, спрямовані на забезпечення стабільного функціонування суб’єктів у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення”, яким було запропоновано встановити мораторій на стягнення штрафів, пені або відсотків у зв’язку із заборгованістю теплокомуненерго за природний газ та водоканалів за електроенергію.

Згідно з текстом законопроекту, в разі його підписання, виконавчі провадження відносно теплокомуненерго і водоканалів за борги підлягають зупиненню. Мораторій припиняється з дня відшкодування компаніям різниці між існуючим тарифом і економічно обгрунтованими витратами, а також виплати субсидій на комунальні послуги.