05

жов 2016

Верховною Радою України за основу прийнято законопроект, який знімає обмеження щодо залучення інвесторів в енергосервіс


4 жовтня Верховна Рада України розглянула та прийняла за основу законопроект (реєстр. № 4549 від 29.04.2016 р.) про внесення змін до базового закону з енергосервісу  – Закону України № 327-VIII від 09.04.2015 «Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації».

Даний законопроект дозволить залучити масштабні приватні інвестиції до реалізації проектів з термомодернізації в бюджетних закладах України. А це в свою чергу передбачає: економію споживання паливно-енергетичних ресурсів та житлово-комунальних послуг; створення умов для розвитку зовнішньоекономічної діяльності; гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності, розвитку української промисловості, що виробляє енергоефективне обладнання, і відповідно розвитку економіки України.

Основними положеннями законопроекту є: приведення термінології у відповідність із Законом України “Про публічні закупівлі”; уточнення особливостей проведення процедур закупівлі енергосервісу, спрощення правозастосування для бюджетних установ, запровадження нових гарантій для інвесторів.

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук зазначив:  «Сьогодні цей законопроект надважливий для повноцінного запуску ринку енергосервісу у бюджетній сфері. Як відомо, основний закон з енергосервісу було прийнято ще в квітні 2015 року. Водночас, з 1 серпня цього року у зв’язку із прийняттям нового базового законодавства у сфері закупівель виник законодавчий бар’єр для проведення закупівель енергосервісу.

Розуміючи цю ситуацію, Держенергоефективності спільно з народними депутатами було ініційовано та у співпраці із залученням зовнішніх експертів напрацьовано законопроект про внесення змін до Закону України  № 327-VIII від 09.04.2015 р.». Про це йдеться в повідомленні на сайті Держенергоефективності України.