15

лют 2016

Відбувся перший навчальний семінар “Управління багатоквартирними будинками в сучасних умовах”


Сьогодні, 15.02.2016, відбувся перший навчальний семінар за програмою: «Управління багатоквартирними будинками в сучасних умовах».

Семінар відкрила директор Інститут муніципального менеджменту Наталія Олійник, яка зазначила про запровадження циклу системи освітньої програми у сфері житлово-комунального господарства. Необхідність проведення інформаційної кампанії щодо задекларованих владою цілей реформ у житловій сфері та якісної підготовки кадрів у даній сфері є основним фактором реалізації стратегічних завдань житлової політики.
Розпочатий Інститутом муніципального менеджменту цикл навчання для фахівців сфери житлово-комунального господарства та початківців, спрямований на становлення ринку послуг з управління житловим фондом та створення конкурентного середовища.

З вітальним словом на дебютному дводенному навчальному семінарі виступила Євгенія Дубінська – Президент Громадської спілки «Фонд розвитку та інновацій ЖКГ», яка зазначила, що однією з місій Фонду є активне сприяння ефективній модернізації житлово-комунальної галузі, впровадження енергозберігаючих технологій, використання поновлюваних і альтернативних джерел енергії, а також поліпшенню інвестиційного клімату в сфері ЖКГ, завдяки об’єднанню зусиль бізнесу, влади і суспільства.

Президент Асоціації управителів житла Василь Ліман привітав учасників семінару, зазначивши про необхідність активної участі діючих та потенційних управителів житла у процесі реформування житлової сфери. Становлення ринку управителів житла передусім потребує залучення кваліфікованих працівників житлової сфери, тому Асоціація підтримує ініціативу Інституту муніципального менеджменту в особі Наталії Олійник щодо запровадження такого циклу навчальних семінарів, які допоможуть сформувати ринок управляючих компаній.

На семінарі також виступив Семчук Григорій Михайлович – Віце-президент Громадської спілки «Фонд розвитку та інновацій ЖКГ», та зазначив про актуальність та необхідність запровадження професійного навчання для потенційних та діючих учасників ринку послуг з управління житловим фондом. Стан житлово-комунальної галузі знаходиться у вкрай зношеному фізичному стані. Без становлення інституту ефективного власника житла задекларовані цілі реформи у житловій сфері досягнути буде надскладним завданням як для держави, так і для співвласників багатоквартирного житлового фонду. Усвідомлення співвласниками багатоквартирних будинків необхідності організовуватися та ефективно управляти власним майном стане запорукою успішної реформи у сфері житлово-комунального господарства.

Крім того, до процесу навчання залучено висококваліфікованих лекторів-експертів у сфері житлово-комунального господарства.

У семінарі взяли участь 30 слухачів з різних регіонів України, які після його закінчення отримають відповідні сертифікати, що підтверджують знання та практичні навики в рамках навчальних блоків:

– Відносини власності у багатоквартирному будинку
– Правові аспекти діяльності управителів
– Організація діяльності управителя щодо обслуговування багатоквартирних будинків
– Технічні аспекти утримання житлового фонду, його технічної та енергомодернізації
– Фінансово-економічні аспекти діяльності управителя
– Актуальні питання бухгалтерського обліку та оподаткування
– Фінансові моделі реалізації енергоефективних заходів у багатоквартирному будинку