Adizess

Книга видатного фахівця з підвищення ефективності компаній і державних установ Іцхака Адізеса: «Стилі менеджменту – ефективні і неефективні» – в динамічному стилі розповідає нам про одну зі складових його власної методології менеджменту. Ця методологія в бізнес-середовищі звучить як «Методологія Адізеса».

Книга буде цікавою для керівників підприємств, організацій, і навіть – державних чиновників на всіх рівнях, які бажають удосконалювати свій стиль управління і стати успішними лідерами. Фактично, ця книга вчить нас визначати стилі неправильного та успішного менеджменту, а також – виявляти основні риси свого власного стилю управління.

Так, на самому початку книги Адізес пропонує нас задуматися над тим, наскільки правильною є ситуація, коли в компанію на посаду генерального директора шукають людину, яка може робити все – тобто бути «ідеальним» керівником.

Хоча така ситуація зустрічається дуже часто, він доводить, що описаний підхід є неправильним, і робить дуже цікавий висновок про те, що «ідеального керівника не існує». А причиною цього є те, що людина не здатна виконувати на високому рівні всі чотири ролі, які життєво необхідні для ефективного менеджменту в компаніях: бути і виробником результатів, і адміністратором, і підприємцем, і інтегратором.

На думку  автора, реальні керівники, менеджери і лідери – живі люди зі своїми достоїнствами і недоліками. З одними завданнями (функціями) вони справляються успішно, а виконуючи інші – зазнають невдач.

У книзі систематизовано і детально описано всі можливі типи менеджерів, які класифіковані за чотирма  функціями:

t_menedgerov

Завдяки систематизації Адізес розробив унікальну систему «кодів» стилів управління. Будь-яка комбінація зазначених функцій, кожна з яких виконується на певному рівні, являє собою стиль управління, які  детально описані в книзі.

Автор стверджує, що хорошому керівнику не обов’язково справлятися з усіма функціями на бездоганному рівні. Йому достатньо виконувати їх на рівні, що відповідає вимогам поставленого завдання. Залежно від стилю управління керівник може бути виробником – Paei, адміністратором – pAei, підприємцем – PaEi, інтегратором – paeI і т. д.

При цьому, Адізес робить дуже важливе зауваження: якщо нехтувати хоча б однією цих чотирьох функцій, то навіть якщо в короткостроковій перспективі компанія чи організація  буде демонструвати видатні результати,  забезпечити їй довгостроковий успіх неможливо.

За висновком автора, місце неіснуючого «ідеального керівника» або «книжкового менеджера» повинна зайняти взаємодоповнююча команда менеджерів, кожен з членів якої вміє виконувати хоча-б одну з ролей досконало, а іншими володіє на прийнятному рівні. При цьому він стверджує, що важливо, те, щоб у команді не було керівників, які концентруються тільки на одній ролі, повністю забуваючи про інші. Такі перекоси роблять менеджмент неефективним і ставлять під загрозу долю організації.

Щоб стати лідером, людині не достатньо виконувати кожну функцію на рівні мінімальних вимог. Адізес стверджує, що лідер повинен відмінно справлятися щонайменше з двома функціями. При цьому одна з них повинна бути – «I» (інтеграція).

Але і це ще не все. Щоб керівник, який блискуче виконує дві функції, став справжнім лідером, необхідно, щоб його стиль відповідав завданням, які стоять перед ним та етапу життєвого циклу організації. А про це йдеться в Книзі «Управління життєвим циклом корпорацій» (яка стала бестселером серед світової бізнес-літератури), а також – інших книгах автора.

Читання даної книги допоможе:

  • Дізнатися, як носії різних стилів підходять до управління: приймають рішення, набирають кадри, створюють мотивацію, а також спілкуються з іншими людьми;
  • Визначати плюси і мінуси кожного з описаних в книзі стилів менеджменту;
  • Навчитися оцінювати і розвивати власний стиль управління;
  • Дізнатися, як правильно, використовуючи даний  елемент Методології Адізеса, сформувати взаємодоповнюючу команду лідерів, яка зможе зробити компанію ефективною і результативною в короткостроковій і довгостроковій перспективі.

Це в один і той же час – практичний посібник, і захоплююча книга! Рекомендуємо прочитати всім, хто зацікавлений у вдосконаленні власного стилю управління (або просто спілкування), так і побудови роботи ефективної команди.