Сьогодні варто лише переглянути весь перелік конференцій, майстер-класів, семінарів та інших навчальних семінарів, які проводять для спеціалістів, що працюють у сфері реклами і піар, щоб зрозуміти одне, що це не лише чиясь забаганка і бажання заробити на вас кошти, але й необхідність. Проте, і перше, і друге мають право на життя, тому, потрібно ретельно читати, перш ніж іти на навчання. Однак, навчання не проходить без прочитання корисної та необхідної літератури. Давайте поговоримо про книгу Бодо Шефер «Практичний маркетинг», рекомендації почитати яку не один раз з’являлися у стрічці новин на ФБ.

Якщо ви «новачок» у сфері маркетингу, то ця книга саме для вас. Книга написала легкою і доступною мовою без зайвої інформації. Бодо Шефер ділиться власним досвідом зі сфери маркетингу, який зводиться до корисних порад і правил, які без особливих зусиль можна застосовувати на практиці.

Автор книги говорить і як правильно складати рекламне оголошення, і як працювати із незадоволеними клієнтами та задовольнити їх бажання. В книзі також розповідається про формування цінової політики компанії та як правильно прорахувати витрати на рекламу.

Маркетинг – справді дивовижний світ! І правильно налагодивши його роботу, будь-яка компанія зможе вийти на новий рівень роботи.

Заслуговують уваги 7 законів маркетингу Бодо Шефера, які будь-який маркетолог повинен знати напам’ять:


1 закон. Всі клієнти егоїсти


І це дійсно так. Їх не цікавить ваша діяльність, ваша компанія, ваша продукція. Їх цікавить лише те, як ваша діяльність, компанія та продукція можуть покращити їхнє життя. Важливим лише є те, яку користь і переваги вони зможуть отримати з вашою допомогою. Потрібно завжди оцінювати свої товари з точки зору споживачів!


2 закон. Дуже-дуже багато людей воюють з вами за клієнта


Іноді ви стикаєтеся з ними прямо, іноді ні. Дуже багато компаній намагаються залучити десятки і сотні компаній – ваших прямих або не дуже прямих конкурентів. Увага клієнтів є розсіяною, розкиданою по величезній кількості яскравих заголовків, товарів, пропозицій. Тому при роботі з потенційними клієнтами потрібно звертати їхню увагу лише на те, що являється для них цінним і обіцяти максимальну вигоду.


3 закон. Постарайтеся бути незамінними


Увагу клієнта можна завоювати лише в тому випадку, якщо ваша пропозиція відрізняється від пропозицій ваших конкурентів і дає вашому клієнтові щось таке, що інші дати не можуть.


4 закон. Брехати заборонено


Маркетинг і реклама не повинні вводити клієнта в оману щодо властивостей і якостей вашого продукту або послуги. Потрібно говорити лише про справжні речі, та лише про реальні переваги вашої пропозиції. Звичайно, можна використовувати деякі перебільшення, красиво обігравати переваги вашого продукту, але обманювати заборонено. Оскільки такі дії можуть принести лише разовий прибуток, і ви залишитеся без клієнтів. Потрібно пам’ятати, що навіть найкраща реклама не принесе успіху поганому товару.


5 закон. Все, чим займається ваше підприємство – це маркетинг


Підприємство не може обійтися без спілкування з клієнтами, взаємодії, зворотного зв’язку. Потрібні постійні контакти з потенційними і реальними клієнтами. Це означає, що всі відділи підприємства повинні займатися маркетингом в тій чи іншій мірі.


6 закон. Маркетингова стратегія ефективна лише тоді, коли її дотримуються всі


Кожен співробітник вашої компанії повинен займатися маркетингом. Коли клієнт дзвонить до вашої компанії, його перше позитивне або негативне враження буде залежати від того, наскільки ввічливо і кваліфіковано йому відповіли. Коли касир грубо поводиться на касі – це теж маркетинг. Лише – поганий для вашої компанії. І так – скрізь, у всіх відділеннях і на всіх рівнях. Маркетинг всюди.


7 закон. Для хорошого маркетингу необхідні постановка цілей і планування


Маркетинг – це не просто залучення клієнтів і взаємодія з ними. Незалежно від того, скільки людей працює у вашому підприємстві, повинні бути чіткі цілі і плани. Без них ваш маркетинг буде являти собою лише набір разових дій.

З цими законами важко не погодитися, все логічно та чітко.

Даний підручник є практичним посібником для маркетолога, в основі якого лежить розуміння того, що маркетинг повинен постачати вас цільовими клієнтами, а ви їх лише достовірною інформацією і лише якісними продуктами та послугами. Як саме налагодити роботу, щоб маркетинг працював на вас, рекомендуємо почитати книгу!