05

жов 2016

Вдосконалено порядок примусового виконання судових рішень: чого чекати для підприємств житлово-комунальної галузі


05 жовтня 2016 року набрав чинності Закон України №1404-VIII «Про виконавче провадження»

Серед новацій цього Закону:

– стягувач буде вправі самостійно звертатись до організації, яка здійснює боржнику виплату заробітної плати, стипендії, пенсії, для проведення відрахувань;

– боржник не матиме можливості добровільного виконання рішення після відкриття виконавчого провадження;

– боржника зобов’язано подавати виконавцю вичерпну інформацію про власні доходи та майно, за невиконання чого законодавством передбачена відповідальність у вигляді накладення штрафів.

Крім того, із відкриттям виконавчого провадження боржник повинен сплатити не тільки суму основного боргу, інфляційні втрати, 3% річних, судовий збір, але і виконавчий збір в розмірі 10 % суми боргу, а також –  відшкодувати авансовий внесок в розмірі не менше 2% суми, що підлягає стягненню.

Також сьогодні  набрав чинності  Закон №1403-VIII «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів», що також було ухвалено Верховною Радою 2 червня.

Ключова новела цього закону – це запровадження інституту приватних виконавців. Документ визначає їхній правовий статус, урегульовує процедуру набуття та припинення права на здійснення відповідної діяльності, визначає особливості їхнього фінансового забезпечення тощо.

Таким чином, з 05 січня 2017 року:

– поряд із державними виконавцями примусове виконання рішень, зокрема, про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, зможуть здійснювати і приватні виконавці.

– запроваджується Єдиний реєстр боржників, що передбачає відкрите розміщення на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України відомостей про боржників,

При цьому  знаходження особи в Єдиному реєстрі боржників створить негативні наслідки для самого боржника, зокрема неможливість здійснювати відчуження (продаж, дарування і т.д.) майна через нотаріусів.