top of page
img38.png

01.01.2019

Детально про професійну атестацію управителів багатоквартирних будинків

З 01 січня 2019 року в Україні впроваджено норму обов‘язкової професійної атестації управителів багатоквартирних будинків.

Зокрема, частиною 5 статті 18  ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що кожен управитель-юридична особа повинен мати в штаті щонайменше одного працівника, який пройшов процедуру професійної атестації за напрямом «Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)», а ФОП-управитель повинен пройти вказану процедуру самостійно або укласти трудовий договір з особою, яка пройшла професійну атестацію.

До проходження професійної атестації можуть бути допущені наступні категорії заявників:

1. Які мають повну вищу освіту у галузі управління та адміністрування без вимог до стажу роботи;

2. Які мають повну вищу освіту та не менше 2-х років досвіду роботу у сфері ЖКГ;

3. Які мають базову вищу освіту та досвід роботи у сфері ЖКГ не менше 5 років.

Інформація про атестованих осіб вноситься до Загальнодержавного реєстру атестованих осіб, який веде Міністерство розвитку громад і територій України. Цей реєстр знаходиться у вільному доступі на офіційному сайті Міністерства.

Здійснювати професійну атестацію мають право акредитовані органи сертифікації персоналу, що пройшли відповідну процедуру в Національному агентстві з акредитації України (НААУ) та отримали атестат про акредитацію і внесені до Загальнодержавного реєстру акредитованих органів, який розміщено на офіційному сайті НААУ.

Інститут муніципального менеджменту (ІММ) в кінці 2019 року пройшов акредитацію та активно проводить професійну атестацію фахівців за напрямом «Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)».

За неповних два роки в ІММ отримали сертифікати понад 500 управителів та голів ОСББ.

Поділитися новиною

13.09.21

19.10.21

28.10.21

22.10.21

bottom of page